Pomozte nám vybrat data k otevření. Přihlašte se na Open Data Stand Up

26. 1. 2016 | Aktuální dění

Přáli byste si vidět v Česku aplikaci, s níž máte zkušenosti v zahraničí? Máte zajímavý nápad, ale chybí vám k tomu nějaký dataset? Jste přesvědčeni, že existují data, která by si zasloužila otevřít prostě proto, že bez nich nebudou v Česku otevřená data “úplná”? Máme plán, přidejte se. Stačí se přihlásit na Open Data Stand Up - neopakovatelný večer s otevřenými daty.

Ve Fondu Otakara Motejla dlouhodobě usilujeme o to, aby otevřená data byla v co nejširší míře využívána. Rozhodli jsme se proto společně s kolegy a kolegyněmi z opendatové komunity zvolit 10 datasetů, které dostanou prioritu a o jejichž publikování v otevřeném formátu se budeme společně zasazovat v letošním a příštím roce. A rozhodli jsme se to provést tak, aby to byla zábava. Udělejte si čas ve čtvrtek 18. února od 17 hodin.

Co je Open Data Stand Up?

Protože opendatová komunita je široká a není v našich silách moderovat a vést dlouhou a strukturovanou debatu o tom, jaká jsou nejdůležitější, nejžádoucnější či nejslibnější otevřená data, rozhodli jsme se si o ně zahrát. Zkombinovali jsme za tím účelem oblíbené formáty - Pecha Kucha a Stand Up Comedy.

Přihlásit k prezentaci na Open Data Stand Up se můžete ZDE.
Pokud si chcete jen poslechnout ostatní, dejte nám vědět TADY.

Pravidla jsou jednoduchá - na začátku stojí přesvědčení o tom, že nějaký dataset je nutné otevřít. Ideální je, máte-li s ním i jasný plán. Na představení datasetu a důvodů k jeho otevření dostanete tři minuty (můžete se podpořit prezentací). Publikum pak položí jednu či dvě otázky a na řadu přijde další dataset. Během velmi krátkého času (cca 2 hodiny) se tak publikum dozví o řadě dat, jejich významu a jejich možném využití. Pak bude následovat volná hodina na získávání podpory pro jednotlivé datasety (volná diskuse v sále), kdy můžete odpovídat na další zvídavé dotazy a přesvědčovat ostatní, že právě váš dataset zaslouží podpořit. Na závěr proběhne hlasování na připravené flipcharty pro jednotlivé datasety. Čas bude hlídat ostřílený a nemilosrdný moderátor Ondřej Cihlář z Divadla Vosto5, který může položit doplňující otázku. Během tří hodin tak budeme vědět, o jaké datasety je největší zájem a jaký je potenciál jejich využití. Během několika dalších hodin můžeme pokračovat v plánování, co s datasety, v neformální diskusi v sále Vinohradského pivovaru.

Nezalekněte se a zaregistrujte se. Můžete pozvat své známé prostřednictvím FB události a zajistit si tak podporu pro váš nápad. Bude to legrace, uvidíte.

 

Shrnutí

 

Termín: 18. února 2016, 17:00 - 20:00

Místo: Vinohradský pivovar (sál), Korunní 2506/106, Praha 10

Registrace pro prezentující

RSVP pro diváky 

Vstup: Zdarma

FÓRUM PRO OTEVŘENÁ DATA
Soutěž Společně otevíráme data - výtězné aplikace 2016
Příloha Ekonom 2016

Partneři projektu