Soutěž

Soutěž o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty

Fond Otakara Motejla v rámci expertního programu Fórum pro otevřená data vyhlásila 5. ročník soutěže o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty - Společně otevíráme data.

 

Pro informace k aktuálnímu ročníku i přihlašovací formulář klikněte zde.

 

Anebo se inspirujte projekty, které se do soutěže zapojily v minulých letech:

Výsledky 4. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

Do soutěže se v roce 2016 přihlásilo 30 opendatových projektů. Vítězem celé soutěže i ceny Fondu Otakara Motejla se stala aplikace Hlídač smluv usnadňující veřejnou kontrolu obchodování státu. Druhé místo obsadil projekt Mapa samosprávy, který zprostředkovává dokumenty radnic  občanům. Třetí místo patří webové aplikaci PODEJTO, která usnadňuje komunikaci úřadů s občany. Cena Red Hatu pro nejlepší studentskou aplikaci putovala na VŠE v Praze za aplikaci SPARQLab. 

 

Výsledky 3. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

Do soutěže se zapojilo 27 projektů z oblasti dopravy, financí a vzdělávání nebo životního prostředí. Vítěznou aplikací se stal Supervizor Ministerstva financí. Na druhé a třetím místě se umístili NESEHNUTÍ s projektem HejbejBrnem a Geosense s.r.o. s Mapovou aplikací Geosense. Cenu Fondu Otakata Motejla získali KohoVolit.eu a Evropské hodnoty za aplikaci Hlidame.je.

 

Výsledky 2. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

V druhém ročníku soutěže vzniklo 25 aplikací. Čtyři nabízejí služby pro handicapované, osm aplikací je mobilních, sedmnáct nových a osm aktualizací starších verzí. Šestnáct aplikací použilo otevřená data a devět svá data zpřístupnilo jako otevřená.

 

Výsledky 1. ročníku soutěže Společně otevíráme data - zde

Celkem soutěžilo 24 aplikací, z toho devět studentských. 18 projektů vzniklo v letošním roce, 6 aplikací bylo vylepšeno oproti loňsku.

 

 

 

 

 

 

Předvolební debata: Od otevřených dat k otevřenému vládnutí

11. 8. 2017 | Aktuality | Další akce

Co plánují politické strany v dalším volebním období v oblastech otevřených dat a českého e-governmentu vykonat? Přijďte 7. září do Městské knihovny v Praze diskutovat s kandidáty do poslanecké sněmovny na předvolební debatu s podtitulem Od otevřených dat k otevřenému vládnutí.

FÓRUM PRO OTEVŘENÁ DATA
Soutěž Společně otevíráme data - výtězné aplikace 2016
Příloha Ekonom 2016

Partneři projektu