Soutěž

Soutěž o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty

Fond Otakara Motejla v rámci expertního programu Fórum pro otevřená data každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty - Společně otevíráme data.

 

Vytvořili jste v období listopad 2015 až říjen 2016 aplikaci, která využívá otevřená data anebo je část použitých dat zveřejněná v otevřených formátech (případně jste svou starší aplikaci výrazně aktualizovali)? Přihlašování do čtvrtého ročníku bylo uzavřeno. Slavnostní vyhlášení proběhne 22. listopadu 2016 od 18:30 v Klubovně 2. patro (http://bit.ly/vyhlaseni2016).

Soutěž je otevřena všem zájemcům z řad veřejnosti, neziskových organizací, studentů i firem. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé finanční ceny. Studenti se můžou navíc zapojit do soutěžení o nejlepší studentskou aplikaci a projekt, který přispívá k transparentnosti a lepšímu fungování veřejné správy bude oceněna Cenou Fondu Otakara Motejla.

O aktuálním ročníku soutěže Společně otevíráme data 2016 se dozvíte víc zde.

 

Výsledky 3. ročníku soutěže Společně otevíráme data 2015 - zde

Do soutěže se zapojilo 27 projektů z oblasti dopravy, financí a vzdělávání nebo životního prostředí. Vítěznou aplikací se stal Supervizor Ministerstva financí. Na druhé a třetím místě se umístili NESEHNUTÍ s projektem HejbejBrnem a Geosense s.r.o. s Mapovou aplikací Geosense. Cenu Fondu Otakata Motejla získali KohoVolit.eu a Evropské hodnoty za aplikaci Hlidame.je.

 

Výsledky 2. ročníku soutěže Společně otevíráme data 2014 - zde

V druhém ročníku soutěže vzniklo 25 aplikací. Čtyři nabízejí služby pro handicapované, osm aplikací je mobilních, sedmnáct nových a osm aktualizací starších verzí. Šestnáct aplikací použilo otevřená data a devět svá data zpřístupnilo jako otevřená.

 

Výsledky 1. ročníku soutěže Společně otevíráme data 2013 - zde

Celkem soutěžilo 24 aplikací, z toho devět studentských. 18 projektů vzniklo v letošním roce, 6 aplikací bylo vylepšeno oproti loňsku.

 

 

 

 

 

 

Registrace na nový ročník opendatového hackathonu byla spuštěna! Tento rok otevíráme Brno!

17. 4. 2017 | Aktuality

Fond Otakara Motejla vás opět zve na největší hackathon nad otevřenými daty, který se tentokrát koná v Brně!

FÓRUM PRO OTEVŘENÁ DATA
Soutěž Společně otevíráme data - výtězné aplikace 2016
Příloha Ekonom 2016

Partneři projektu