Soutěž

Soutěž o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty

 

Fond Otakara Motejla v rámci expertního programu Fórum pro otevřená data každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty.
Cílem soutěže je přispět k rozvoji a zkvalitnění služeb pro občany a zviditelnit společenský přínos a podnikatelský potenciál otevřených dat.

 

Třetí ročník soutěže zná své vítěze.
Soutěžilo 27 projektů z oblasti dopravy, financí, vzdělávání nebo životního prostředí.

 

Výsledky 2. ročníku soutěže Společně otevíráme data 2014 - zde

V prvním ročníku soutěže vzniklo 25 aplikací. Čtyři nabízejí služby pro handicapované, osm aplikací je mobilních, sedmnáct nových a osm aktualizací starších verzí. Šestnáct aplikací použilo otevřená data a devět svá data zpřístupnilo jako otevřená.

 

Výsledky 1. ročníku soutěže Společně otevíráme data 2013 - zde

Celkem soutěžilo 24 aplikací, z toho 9 studentských. 18 projektů vzniklo v letošním roce, 6 aplikací jsou vylepšené o proti loňsku

 

 

Open Data Expo aneb jak jsme dostali rodiče a přátelé otevřených dat na jedno místo

23. 7. 2016 | Aktuální dění

9. června 2016 Fond Otakara Motejla sezval na jedno místo více než 120 příznivců otevřených dat z řad veřejného, soukromého i neziskového sektoru. Ti všichni se potkali na akci Open Data Expo, a měli o čem mluvit. Ekosystém otevřených dat v České republice je dynamickým prostředím plným příležitostí a těch, kteří zveřejňují data v otevřeném formátu i těch, kteří je...

FÓRUM PRO OTEVŘENÁ DATA
Soutěž - výtězné aplikace 2015
Ekonom

Partneři projektu